مدرسه دو و میدانی

شگفت

                       

آران و بیدگل و استعدادهای دو و میدانی اش شگفت انگیز است. حتی برای من که چند سالی است همراه بچه های این رشته ام. شاید فرصت نباشد به همه ی این شگفتی ها اشاره کنم اما به 2 مورد آن که در یک هفته ی اخیر اتفاق افتاده می پردازم.:

چهارشنبه ی گذشته تیم دو و میدانی نوجوانان آران و بیدگل به مسابقات استانی رفت. سید مهدی میرحسینی در این رقابتها در رشته ی پرش ارتفاع دوم شد این پرنده ی 14 ساله توانست از مانع 140 سانتی متری عبور کند. اما نکته ی شگفت اینکه او برای مسابقه  دوی 60 متر راهی اصفهان شده بود اما بعد از حضور در مسابقات آن رشته،  بخت خود را در پرواز از مانع آزمود. این در حالی است که آران و بیدگل اصلاً وسایل پرش ارتفاع ندارد و ایشان در عمر خود هرگز در این رشته ی تمرینی نداشته است.

جمعه 18 اسفند 91 وقتی مسئول هیات دو و میدانی استان کسب قهرمانی یکی از نونهالان آران و بیدگل در رشته ی پرش طول کشور را تبریک گفت تعجب کردیم. خانم ریحانه مبینی  دانش آموز مقطع ابتدایی توانسته بود در مسابقات نونهالان کشور که در شهر مشهد برگزار می شود 460 سانتی متر بپرد و قهرمان ایران شود. اما جالب است که ایشان تقریباً هیچ وقت تمرین پرش طول نکرده است. سال قبل خانم مبینی در مسابقات مدارس شهرستان قهرمان می شود و به مسابقات استانی می رود و در آنجا نتایج خوبی به دست می آورد.  اما از اسفند 90 تا اسفند 91 اصلاً تمرین نمی کند و بنا به شناخت استان به مسابقات کشوری اعزام می شود. 

+ نوشته شده در  شنبه نوزدهم اسفند ۱۳۹۱ساعت 23:15  توسط علیرضا  | 

مسابقه دو صحرانوردی کشوری

+ نوشته شده در  چهارشنبه شانزدهم اسفند ۱۳۹۱ساعت 1:26  توسط علیرضا  | 

سه خبر از دو میدانی آران و بیدگل

+ نوشته شده در  یکشنبه پانزدهم بهمن ۱۳۹۱ساعت 16:51  توسط علیرضا  | 

مسابقه دو

به همت تربیت بدنی آموزش و پرورش و مشارکت هیات دو و میدانی شهرستان آران و بیدگل بمناسبت  12 بهمن و ورود امام یک دوره مسابقه صحرانوردی دانش آموزی به مسافت 2 کیلومتر برگزار شد و بیش از 60 دونده فاصله ی دانشگاه پیام نور و مجموعه ی ورزشی مادر را دویدند.

در پایان این مراسم به نفرات اول تا دوازدهم جوایزی تقدیم شد.

بقیه عکسها در ادامه

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه دوازدهم بهمن ۱۳۹۱ساعت 15:1  توسط علیرضا  | 

مسابقات دو و میدانی مدارس متوسطه

        

                  ابوالفضل عموزاده قهرمان پرش طول شد.

امروز 23 آذر مسابقات دو و میدانی مدارس متوسطه ی آران و بیدگل در مجموعه ی ورزشی مادر برگزار شد.از همه ی دبیران ورزش که به عنوان مربی همراه  دانش آموزان بودند سپاسگزارم.

توجه به دو و میدانی کاران نوجوان باعث تضمین آینده ی این رشته می شود.امروز خبری شنیدم که باعث تاسفم شد. برای نخستین بار در 30 ساله ی اخیر مسئولان ورزش مدارس استان اصفهان مسابقات دو و میدانی مدارس متوسطه را برگزار نمی کنند.  من نمی دانم برگزاری این مسابقات چه قدر هزینه دارد  اما تمام تلاش های دانش آموزان استان بزرگی مثل اصفهان حضوردر مسابقات استانی و کشوری است.

امیدوارم فدراسیون دو و میدانی توجهی خاص به مرحله ی کشوری مسابقات داشته باشد.- اگر برگزار شد!!!!- و با تشویق دانش آموزان بااستعداد زمینه ی ماندگاری آنها را در این رشته ی پایه ای و سخت فراهم سازد.

بقیه ی عکسها در ادامه


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و سوم آذر ۱۳۹۱ساعت 16:39  توسط علیرضا  | 

دو و میدانی معلولین و جانبازان

            

ایران در پارالمپیک لندن با کسب 10 مدال طلا ، 7 نقره و 7 برنز در جایگاه یازدهم ایستاد و نسبت به پارالمپیک چین جهشی یازده پله ای داشت. بیش از نیمی از مدالهای معلولین و جانبازان ایران متعلق به رشته ی دو و میدانی است. 5 طلا ، 5 نقره و 2 برنز- نشانگر آن است که باید به این رشته توجهی خاص داشت.

تفاوت اساسی ورزش دو و میدانی با سایر رشته های معلولین و جانبازان مثل والیبال نشسته یا بسکتبال و یا حتی وزنه برداری در این است که ورزشکاران این رشته با کمترین امکانات در شهرستانهای خود تمرین می کنند و کمترین توجه به آنها می شود. حداکثر زحمتی که فدراسیون برای ورزشکاران این رشته انجام می دهد برگزاری سالانه یک مسابقه است.هنگامی که به مسابقات آسیایی یا پارالمپیک نزدیک می شویم ناگهان فدراسیون معلولین و جانبازان به یاد ورزشکاران دو و میدانی به ویژه پرتابگران می افتد و با برگزاری مسابقه ی انتخابی و یک اردوی چند روزه به موفقیت می اندیشد. متاسفانه با وجود آنکه سال گذشته وعده داده شد قرار است لیگ دو و میدانی و جانبازان برگزار شود اما این اتفاق رخ نداد. ورزشکاران معلول و جانباز با کمترین امکانات در شهرستان تمرین می کنند و امیدوارند سالی یک مسابقه برگزار شود و حال و احوال آنها در آن روز خوب باشد تا دیده شوند.

متاسفانه در سال 91 مسابقات کشوری دو و میدانی معلولین و جانبازان برگزار نشد و این تنها روزنه ی امید به روی آنها مسدود بود.

3 نفر از ورزشکاران معلول آران
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه چهارم آذر ۱۳۹۱ساعت 17:58  توسط علیرضا  | 

رکوردشکنی علی

 

                               علی رمضانی رکوردار پرتاب نیزه نوجوانان ایران

روز 30 مهر و اول آبان 91 اهواز میزبان 155 ورزشکار دو و میدانی بود تا با برگزاری رقابتهای نوجوانان و جوانان بهترین های این 2 رده ی سنی شناخته شوند.تیم استان شامل 8 نفر بود که آران و بیدگل با 5 ورزشکار بیشترین سهم را داشت. در این رقابتها علی رمضانی پرتابگر شهرستان با پرتاب 61 متر و 6۴ سانتی متر رکود نوجوانان ایران را شکست. محمد امین برزی ورزشکار شایسته ی کاشانی تا نزدیکی های رکورد شکنی پیش رفت اما تنها توانست قهرمانی را جشن بگیرد. علی قربانی دیگر ورزشکار تیم استان اصفهان در 400 متر با مانع نایب قهرمان شد. صادق میرزایی نوجوان آران و بیدگلی توانست با پرشی به طول 6 متر و 67 سانتی متر سوم کشور شد. حمیدرضا حجتی و حمیدرضا مشهودی 2 پرتابگر دیسک آران و بیدگل که در رده ی سنی نوجوانان و جوانان به رقابت می پرداختند نتوانستند به رکوردهای تمرینی خود برسند و در جایگاه چهارم ایستادند. حسن بادپی به عنوان مربی تیم دو و میدانی استان اصفهان را همراهی کرد.

از راست به چپ :

علی رمضانی - حسن بادپی و صادق میرزایی

+ نوشته شده در  سه شنبه دوم آبان ۱۳۹۱ساعت 20:18  توسط علیرضا  | 

محمد جواهری

+ نوشته شده در  یکشنبه دوازدهم شهریور ۱۳۹۱ساعت 23:45  توسط علیرضا  | 

سفر شبانه به سری لانکا

                              

تیم دوومیدانی ایران با 18 ورزشکار فردا تهران را به مقصد سریلانکا برای حضور در مسابقات قهرمانی جوانان آسیا ترک می کند.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون دوومیدانی، ترکیب تیم اعزامی پسران ایران به شرح زیر است:
1- حسن تفتیان در 100 متر و 200 متر
2- مهدی محمدی در پرتاب چکش
3- هادی رحیمی در 400 و 4*400
4- مصطفی خسروی در پرش سه گام
5- محمد رضا وظیفه دوست در پرش ارتفاع
6- بهنام شیری در پرتاب دیسک
7- مجتبی شبانه در پرتاب دیسک
8- محمد حسین ابارقی در دو 100 و 200 متر
9- امیر حسین حسینی در پرتاب نیزه
10- مهران خورند در پرتاب وزنه
11- امیر حسین خمسه در پرتاب وزنه
12- محمد حسن خانی در 400 و 4*400 متر
13- رسول کشاورز در 800 و 1500 متر
14- علی عالمی در 800 متر و 4*400 متر
15- شاهین یزدان در 10000 و 5000 متر
16- مهدی رحمانی در پرش طول
17- جمال الدین ثنایی در دهگانه
18- علی فهیمی در 1500، 5000 و 4*400 متر
مسابقات قهرمانی جوانان آسیا قرار است از شنبه هفته آینده به مدت چهار روز در کلومبو سریلانکا برگزار شود.

+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم خرداد ۱۳۹۱ساعت 15:41  توسط علیرضا  | 

افتخاراتی دیگر

       

روز جمعه 16 اردیبهشت علی رمضانی پرتابگر نیزه ی آران و بیدگل موفق شد نیزه ی 600 گرمی را 61 متر و 97 سانتی متر پرتاب کرده و رکورد  نوجوانان ایران را بشکند. پیش از این رکورد نیزه در اختیار ورزشکار گلستانی بود اما علی رمضانی در مسابقات  دو و میدانی نوجوانان ایران رکورد او را 81 سانتی متر افزایش و به نام خود ثبت کرد. رمضانی در شهریور 91 در مسابقات المپیاد ایرانیان حاضر می شود تا رکورد خود را بهبود ببخشد.

در این مسابقات صادق میرزایی در رشته ی پرش طول 6 متر و 54 سانتی متر پرید و نفر سوم نوجوانان ایران شد. حمیدرضا مشهودی پرتابگر آران و بیدگل دیسک را 45 متر پرتاب کرد و در جایگاه پنجم ایستاد. او در تمرینات دیسک را بیش از 50 متر پرتاب می کند. که اگر می توانست بر شرایط مسابقه غلبه کرده و پرتابی به میزان تمرینات خود انجام دهد روی سکو می ایستاد. البته مشهودی 17 سال بیشتر ندارد و آینده متعلق به اوست.

این خبر در سایت فدراسیون

+ نوشته شده در  شنبه شانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 20:43  توسط علیرضا  | 

سفرهای شبانه

 

 

از راست به چپ : مجتبی شبانه علیرضا بانویی و محمد صمیمی

در روز اول اردی بهشت مسابقات دو و میدانی ایران در شهر شیراز برگزار شد. مجتبی شبانه در این رقابت ها  توانست دیسک 2 کیلویی را بیش از 52 متر پرتاب کرده و ورودیه 2 مسابقه معتبر را به دست آورد. او باید درخرداد  به سری لانکا رفته و با جوانان برتر آسیا به رقابت بپردازد سپس در ماه تیر در اسپانیا و شهر بارسلون حضور یافته و در رقابتهای دو و میدانی جوانان جهان شرکت کند. امیدوارم او بتواند از این 2 میدان با دستانی پر بازگردد

+ نوشته شده در  یکشنبه سوم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 18:19  توسط علیرضا  | 

درخشش دو و میدانی کاران آران و بیدگل در مسابقات استانی

صادق میرزایی محمدرضا سلیمی 

 صادق میرزایی و محمدرضا سلیمی

در روز جمعه اول اردیبهشت مسابقات استانی نوجوانان استان در شهر اصفهان برگزار شد. در این رقابتها محمدرضا سلیمی در رشته ی پرتاب وزنه ، علی رمضانی در رشته ی پرتاب نیزه ، حمیدرضا مشهودی در رشته پرتاب دیسک و صادق میرزایی در رشته پرش طول قهرمان نوجوانان استان شدند. این 4 ورزشکار آران و بیدگل در روز جمعه 8 اردیبهشت  به همراهی تیم استان به مسابقات استانی که در قزوین برگزار می شود اعزام می شوند.

+ نوشته شده در  جمعه یکم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 11:31  توسط علیرضا  | 

اردو

مربی و دو و میدانی كار آران و بیدگلی به اردوی تیم ملی راه یافتند

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هشتم فروردین ۱۳۹۱ساعت 12:51  توسط علیرضا  | 

نونهالان

حسین بابامهدی قنایی

خسین بابا                                     و                                  مهدی قنایی

مجتبی شبانه به اردوی تیم ملی جوانان دو و میدانی راه یافت. این اردو از روز 23 تا 29 فروردین در تهران برگزار می شودو در روز پایانی برای حضور در مسابقات دو و میدانی جوانان آسیا رکوردگیری می شود. مسابقات جوانان آسیا خرداد ماه 90 در سری لانکا برگزار می شود. مجتبی شبانه قبل از حضور در این اردو امیدواری خود را برای حضور در این رقابتها و کسب نخستین مدال آسیایی خود اعلام کرد.


حسین بابا و مهدی قنایی  از شهرستان آران و بیدگل برای حضور در مسابقات نونهالان ایران راهی اهواز شدند. تیم استان شامل 8 ورزشکار است که 2 نفر از آنها آران و بیدگلی هستند.  این مسابقات در رده ی سنی کمتر از 15 سال برگزار می شود مهدی قنایی نوجوان سفیدشهری 14 سال دارد و در رشته ی پرش طول و 100 متر مانع فعالیت می کند و در اسفند 90 توانست به مقام قهرمانی پرش طول استان دست یابد. حسین بابا نونهال 12 ساله در سال 1388 موفق شد رکورد پرتاب توب ایران را بشکند. وی در مسابقات اسفند 90 قهرمان پرتاب نیزه ی مدارس استان شد. او در اهواز باید با ورزشکارانی که دو تا سه سال از او بزرگترند به رقابت بپردازد.

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و چهارم فروردین ۱۳۹۱ساعت 17:56  توسط علیرضا  | 

دو و میدانی مدارس

مسابقات دو و میدانی مدارس آران و بیدگل در روزهای دهم و هفدهم آذر در ورزشگاه تختی و مجموعه ورزشی مادر برگزار شد. این مسابقات تنها مسیر برای شناخت استعدادهای بچه های آران و بیدگل در رشته ی دو و میدانی است. بیش از نیمی از مدارس در این مسابقات حضور داشتند.

چند عکس از این مسابقات:

          دوی با مانع

دوی با مانع

         

داور مسابقه با حرکت کاپشان شروع مسابقه را اعلام می کند!!

         

پرش طول مدارس ابتدایی

البته دو و میدانی مدارس با مشکلاتی مواجه است برای نمونه نبود امکانات. بیشتر دانش آموزان در روز مسابقه با وسایلی و امکاناتی مانند مانع، نیزه ، وزنه ، دیسک و چاله پرش آشنا می شوند .

 اما در مدرسه می توان دوهای سرعت و نیمه استقامت را تمرین کرد. و یا از امکانات ورزشگاه برای دانش آموزان با استعداد بهره برد.

+ نوشته شده در  جمعه هجدهم آذر ۱۳۹۰ساعت 19:58  توسط علیرضا  | 

+ نوشته شده در  سه شنبه پانزدهم آذر ۱۳۹۰ساعت 3:18  توسط علیرضا  | 

افتتاح

سالن بدنسازی المپیک ورزشگاه تختی آماده ی افتتاح شد ـ ویژه دو و میدانی-

           سالن بدنسازی 1

تصویر ۱

تصویر ۲

+ نوشته شده در  یکشنبه هفدهم مهر ۱۳۹۰ساعت 21:45  توسط علیرضا  | 

پرتابگران

 

از راست علیرضا بانویی- محمد صمیمی- حمیدرضا حجتی -مجتبی شبانه -حمیدرضا مشهودی 

این روزها اردوی ده روزه ی بهترین پرتابی های ایران در تهران برگزاری می شود . در رشته ی پرتاب دیسک 7 نفر به اردو دعوت شده اند که سهم آران و بیدگل 2 پرتابگر است. مجتبی شبانه جوان 19 ساله ای که در مسابقات خرداد 90 به مقام قهرمانی جوانان ایران دست یافت و حمیدرضا حجتی که در تیرماه توانست به مقامهای ارزشمندی مانند قهرمانی نوجوانان ایران و نایب قهرمانی دانش آموزان ایران برسد.

در بین 24 رشته ی مختلف دو و میدانی پرتاب دیسک برای ایران اهمیت بسیار دارد. و 2 پرتابگر جهانی در مسابقات حاضر می شوند.  احسان حدادی و محمد صمیمی. و البته به احتمال زیاد هر دو ورزشکار در مسابقات المپیک لندن برای ایران دیسک پرتاب می کنند.

در حال حاضر آران و بیدگل 4 پرتابگر بااستعداد دارد که بزرگترین آنها فقط 19 سال دارد. خوشبختانه عمر قهرمانی در رشته ی پرتاب دیسک برخلاف رشته هایی مانند دوی سرعت و یا ژیمناستیک و شنا طولانی است. کانتر 39 سال دارد و هنوز رتبه ی اول یا دوم جهان را کسب    می کند. بنابراین باید گفت آینده ی پرتاب دیسک آران و بیدگل واقعاً درخشان است.

+ نوشته شده در  چهارشنبه سیزدهم مهر ۱۳۹۰ساعت 19:48  توسط علیرضا  | 

حضور دکتر آشتیانی در آران و بیدگل

                                              دکتر آشتیانی رئیس فدراسیون دو و میدانی

دیروز سرپرست فدراسیون دو و میدانی به آران و بیدگل آمد و در ورزشگاه تختی تمرین پرتابگران آران و بیدگل را تماشا کرد. آقایان گودرزی مربی دوندگان


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه سیزدهم شهریور ۱۳۹۰ساعت 17:26  توسط علیرضا  | 

کلاس مربیگری وداوری

                      

هیئت دوومیدانی شهرستان کاشان در نظرداردیک دوره کلاس مربیگری وداوری درجه 3 ویژه بانوان برگزار نمایند.علاقمندان می توانند جهت ثبت نام حداکثر تاتاریخ 1390/6/15 به

1.اموربانوان تربیت بدنی شهرستان کاشان

2.کارشناس تربیت بدنی آموزشگاه های کاشان

3.هیأت دوومیدانی شهرستان کاشان

مراجعه نمایند.

مدارک لازم جهت ثبت نام: :

1.عکس 4*3 (3 قطعه)

2.فتوکپی مدرک تحصیلی

3.فتوکپی شناسنامه

4. فتوکپی کارت ملی

5. کارت بیمه ورزشی

6. پوشه سفید گیره دار

7.فیش واریزی

مبلغ 600.000 ریال (بابت دوره مربیگری)

مبلغ 400.000 ریال (بابت دوره داوری درجه 3 )

به حساب شماره (119479283) بانک کشاورزی شعبه شهید رجایی کاشان

به نام هیئت دوومیدانی شهرستان کاشان

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و هفتم مرداد ۱۳۹۰ساعت 18:19  توسط علیرضا  | 

تمرین در رمضان

                             علی محمد بیکی - محمدرضا سلیمی - صادق میرزایی                                                                                              در این روزهای گرم ماه رمضان ، نوجوانان و جوانان آران و بیدگل با دهان روزه تمرین می کنند تا بتوانند در مسابقات آینده افتخار آفرین باشند. با صحبتهایی که با مدیر مجموعه ی ورزشی مادر انجام شده احتمال دارد تیمی از شهرستان با نام سحاب در این رقابتها شرکت کند. مرحله ی نخست لیگ امسال در روزهای پایانی شهریور برگزار می شود.

تمرین پرش طول

محسن آتش پور

محسن آتش پور

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و چهارم مرداد ۱۳۹۰ساعت 18:26  توسط علیرضا  | 

درخششی دیگر

امروز مسابقات قهرمانی دو و میدانی نوجوانان ایران در شهر تهران برگزار شد علی رمضانی توانست در این رقابتها نیزه را به میزان ۵۸ متر  پرتاب کند و به مقام قهرمانی برسد . حمید رضا حجتی هم در رشته دیسک به میدان رفت و با پرتاب ۴۹ متر نایب قهرمان ایران شد.

+ نوشته شده در  یکشنبه نهم مرداد ۱۳۹۰ساعت 0:13  توسط علیرضا  | 

۲ خبر کوتاه

 

             مجتبی شبانه - حمیدرضا حجتی مقدم از راست به چپ : علی رمضانی و صادق میرزایی

۳ نفر از دوندگان آران و بیدگل به عنوان اعضای تیم جوانان استان اصفهان به مسابقات قهرمانی ایران راه یافتند: حمیدرضا حجتی و مجتبی شبانه در رشته پرتاب دیسک و علی رمضانی در رشته پرتاب نیزه

 ۴ نفر از دانش آموزان آران و بیدگل به عنوان اعضای تیم دانش آموزان استان انتخاب و به رقابتهای کشوری راه یافتند: حمیدرضا حجتی ،علی رمضانی ، صادق میرزایی و محمدرضا سلیمی

+ نوشته شده در  چهارشنبه پانزدهم تیر ۱۳۹۰ساعت 7:51  توسط علیرضا  | 

گزارش ایرنا از دو و میدانی آران و بیدگل

 

به گزارش ايرنا، دو و ميداني رشته ي ورزشي مادر است كه در رقابت هاي المپيك و بازي هاي آسيايي، مردان در 24 رشته و زنان در 23 رشته براي كسب 141 مدال اين ورزش به رقابت مي پردازند.
تعدد مدال هاي دووميداني

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه نوزدهم خرداد ۱۳۹۰ساعت 1:11  توسط علیرضا  | 

لهستان نزدیک است

 

آخرین روزهای خرداد امسال تیم دو و میدانی دانش آموزان ایران به کشور لهستان اعزام می شود. حمید رضا


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه یازدهم خرداد ۱۳۹۰ساعت 0:27  توسط علیرضا  | 

سالی که گذشت

             محمد صمیمی 

دو و میدانی آران و بیدگل در سال 89 با موفقیتهایی همراه بود .مجتبی شبانه توانست در لیگ جوانان نایب قهرمان کشور شود او در سال 89 هم در لیگ جوانان به رقابت با حریفان می پردازد. علی رمضانی در مسابقات قهرمانی نوجوانان کشور در رشته پرتاب نیزه دوم شد.

تیم دو و میدانی نوجوانان شهرستان که با نام مجموعه ی ورزشی مادر در در حضور حریفانی مانند ذوب آهن و فولاد و 7 تیم دیگر نایب قهرمانی باشگاههای استان را جشن گرفت . 3 نفر از دانش آموزان آران و بیدگل حمیدرضا حجتی ، علی رمضانی و صادق میرزایی - موفق شدند به اولین اردوی تیم ملی دانش آموزی ایران راه یابند و احتمال بسیار دارد یک یا دو نفر از آنها به عضویت تیم ملی دانش آموزی درآیند.

در بهمن 89 عباس و محمد صمیمی یک هفته میمان دو و میدانی آران و بیدگل بودند. عباس صمیمی رکوردار پرتاب دیسک آسیا ،آشنا به زبانهای آلمانی و انگلیسی دارای مدرک کارشناسی ارشد تربیت بدنی از بهترین مربیان دو و میدانی ایران است .محمد صمیمی هم در مسابقات آسیایی گوانگجو توانست نفر سوم آسیا شود.

 در تابستان 89 علیرضا غیور معاون مدیر کل وعده داد از دو و میدانی شهرستان حمایتی ویژه انجام دهد در بهمن 89 دکتر خدابخش مدیر کل استان اصفهان همین وعده را تقدیم ورزشکاران فرمود اما با همه ی پیگیریها ، نامه نگاریها و رفتن به اصفهان هیچ اتفاقی نیفتاد.

عکسها در ادامه

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه یکم فروردین ۱۳۹۰ساعت 14:20  توسط علیرضا  | 

صمیمی ها

شلمزار شهری کوچک با حدود 15 هزار نفر جمعیت در استان کهکیلویه و بویر احمد است.مردمان این شهر کوهستانی کشاورزند. آب و هوای شلمزار در تابستان خنک و در زمستان بسیار سرد است. این شهر در ورزش دو و میدانی به ویژه پرتاب دیسک بسیار مطرح است. برادران صمیمی از اهالی این شهرند. عباس صمیمی برادر بزرگتر، چند سال قبل قهرمان آسیا بود و محمود و محمد زیر نظر وی تمرین می­کنند.این 2 ورزشکار موفق شدند در سال جاری در مسابقات دانشجویان جهان مدال طلا و نقره را به دست آورند.برادران صمیمی می­توانند دیسک را به میزان 63 متر پرتاب کنند و با توجه به اینکه رکورد ورودیه المپیک 65 متر است رکوردی خوب محسوب می­شود. بنا به دعوت هیات دو و میدانی آران و بیدگل برادران صمیمی میانه­های اسفند به مدت یک هفته به آران و بیدگل می­آیند تا تمرینات خود را در این شهر پیگیری نمایند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و نهم بهمن ۱۳۸۸ساعت 17:45  توسط علیرضا  | 

نتایج مسابقات دو و میدانی مدارس راهنمایی آران و بیدگل

دو و میدانی مدارس100 متر

1. محمود سرکار                 شهید مطهری

       2. مهدی معبودی                     آزادگان

       3. امیرحسین اسدپور   آزادگان

110 متر با مانع

1. محمود سرکار                 شهید مطهری

2. ابوالفضل مکاری              شهید هاشمی‌نژاد

3. سیدرضا یداللهی              شهید هاشمی‌نژاد

200 متر

1. ابوالفضل عموزاده            شهید مطهری

2. علی عنایتی                     نیکبخت

800 متر

1. حسین شبان‌پور               شهید مطهری

2. محمد عابدپور                 شهید هاشمی‌نژاد

3. عباس دلال‌زاده               نیکبخت

پرش طول 

1. ابوالفضل عموزاده            شهید مطهری

2. ایمان بلندی                     شهید مطهری

3. محمد بهمنی                    شهدای هاشمیه

پرتاب دیسک

1. آرش فایض                     شهید رزاق‌زاده

2. محمد عابدپور                 شهید هاشمی‌نژاد

3. حمیدرضا مشهودی         شهید رزاق‌زاده

پرتاب وزنه

1. مهدی معبودی                آزادگان

2. محمدرضا سلیمی             شهدای هاشمیه

3. ایمان بلندی                     شهید مطهری

پرش سه گام

1. علی عنایتی                      نیکبخت

2. محمدحسین شیخی          شهید هاشمی‌نژاد

رله سویسی

1.  مدرسه شهید مطهری

       1- سیدمهدی میرحسینی         2- حسین شبان‌پور

       3- ابوالفضل عموزاده    4- محمود سرکار

2. مدرسه نیکبخت

       1- علی عنایتی             2- رضا حقانی

       3- عباس دلال‌زاده                   4- محسن آتش‌پور

3. مدرسه شهید هاشمی‌نژاد

       1- محمد عابدپور                    2- ابوالفضل مکاری

       3- سیدرضا یداللهی                 4- امید حاج‌میرزازاده

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و ششم آذر ۱۳۸۸ساعت 20:24  توسط علیرضا  | 

نتایج مسابقات دو و میدانی مدارس متوسطه آران و بیدگل 88- 89

100 متر

1. سیدمحمد سجادی               شهید حسن خدمتی

            2. علی رمضانی             شهیدان عبداللهی

            3. قاسم ملکی              شهیدان عبداللهی

110 بامانع

110 ع1. سعید محتشمی‌پور    شهید راحمی

2. حسن هاشم‌پور                    شهید حسن خدمتی

3. محمود کرامتی                     شهید راحمی

200 متر

1. محمد رهیده                        شهدای دهنو

2. حمیدرضا رضایی                  شهیدان عبداللهی

3. علی حسن‌زاده                     علامه طباطبایی

800 متر

1. سجاد استادآقایی                 شهدای دهنو

2. رضا رافعی               شهیدان عبداللهی

3. علی‌اصغر احسن‌زاده            شهیدان عبداللهی

 

پرش طول

1. سیدمحمد سجادی               شهید حسن خدمتی

2. صادق میرزایی                     شهدای دهنو

3. قاسم ملکی              شهیدان عبداللهی

پرتاب دیسک

1. حمیدرضا حجتی‌مقدم           شهیدان عبداللهی

2. محمدرضا جلوداری  علامه طباطبایی

3. حسن هاشم‌پور                    شهید حسن خدمتی

پرتاب وزنه

1. حیدر رضایی                        علامه طباطبایی

2. بهنام مشتاق             شهدای دهنو

3. قاسم علیزاده                       علامه طباطبایی

پرش 3 گام

1. حسین رحمتی                      شهدای دهنو

2. محمد رهیده                        شهدای دهنو

3. سجاد استادآقایی                 شهدای دهنو

 

رله سوسیسی

1.  دبیرستان شهدای دهنو

            1- صادق میرزایی                    2- سعید خان‌آبادی

            3- حسین رحمتی                     4- محمد رهیده

2. دبیرستان شهیدان عبداللهی

            1- علی‌اصغر احسن‌زاده           2- علی شبانی

            3- رضا رافعی              4- حمیدرضا رضایی

3. دبیرستان شهید حسن خدمتی

            1- حسن هاشم‌پور                   2- سیدمحمد سجادی

            3- امیرحسین رمضان‌زاده        4- حسین حقانی

 

 

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و ششم آذر ۱۳۸۸ساعت 20:20  توسط علیرضا  | 

رینگ، رینگ، رینگ

رینگ پرتاب دیسک 

یکی از مسائلی که ذهن اهالی دو و میدانی آران و بیدگل را به خود مشغول داشته کمبود وسایل و امکانات است. برای نمونه هنگامی که نوجوانی علاقه‌مند به پرش با نیزه مراجعه می‌کند، نبود وسایل باعث می‌شود تا پاسخی ناامیدکننده بشنود و یا هنگامی که پرتاب‌گر دیسک در رینگ قرار می‌گیرد، نداشتن حفاظ، علاوه بر ایجاد خطر شرایط متفاوت تمرین و مسابقه را به وجود می‌آورد. ساخت رینگ استاندارد از جهتی دیگر نیز اهمیت بسزایی دارد. آران و بیدگل شهر پرتاب‌گران دیسک است.

«مجتبی شبانه» و «حمیدرضا حجتی‌مقدم» توانستند در مسابقات نوجوانان و نونهالان، به مقام قهرمانی ایران دست یابند و «علیرضا بانویی» نایب قهرمان جوانان کشور است.

در دو سه ماهه اخیر ساخت رینگ و فنس (توری اطراف رینگ) مورد توجه قرار گرفت. تهیه نقشه، کندن محوطه، بتن‌ریزی، خرید و نصب لوله و توری هر یک فرصت و هزینه می‌طلبد. در این امر شاهد زحمات خستگی‌ناپذیر «حسن بادپی» بودیم. او به تنهایی و دقت، بسیاری از این امور را سامان داد تا تمام مراحل کارشناسانه به پایان برسد.

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و ششم آذر ۱۳۸۸ساعت 20:9  توسط علیرضا  | 

مطالب قدیمی‌تر